вторник, 28 апреля 2015 г.


Дерево саморозвитку


«Промоція професій» у Генічеську!


Генічеська команда Профістар: «Юні обирають майбутнє» приймає обласну естафету «Промоція професій»
1. Реалізація навчально-тренінгової програми
а) Приєднатися до групи учасників проекту в мережі «Вконтакте». Вчитель інформатики ЗОШ№1 Шликова О.В. розповіла як це зробити.
б) Специфіка ораторського мистецтва, його практичне застосування. Заняття провела режисер народного театру «Ренесанс» Гаркуша В.І.

                              


Протягом тижня з 10.03.2015 по 23.03.2015 року в рекламній компанії ТОП-5 професій були задіяні бібліотека для дітей, санаторна школа-інтернат, ЗОШ №1,3, 4 та школа-гімназія.


Учасники з захопленням розповідали про професії бармена, врача-реабілітолога, екскурсовода, продавця, кухара.В нагоді стали буклети, нариси, професіограми, виготовлені членами 
       команди. В дитячій бібліотеці оформлена профвиставка «Професії, які ми обираємо».
                                      

                  Промоція професії врача-ребілітолога в ЗОШ № 1
                                     

Професію продавця представили члени команди в ЗОШ № 3
     

Найсмачніша професія – це кухар, яку представили члени команди в школі.Професія екскурсовода найактуальніша в нашому районі. Вона була представлена в санаторній школі-інтернаті.Професія бармена дуже цікава, творча, різноманітна.


Заняття «Самопізнання – шлях до саморозвитку та самоствердження» пройшло в Генічеському центрі зайнятості. Його провели спеціаліст з профорієнтації Сліпченко О.В. та шкільний психолог Олексінко Ж.В. 
Підсумком цього заняття стало створення «Дерева саморозвитку».


понедельник, 27 апреля 2015 г.                     Історична довідка

Генічеськ уперше згадується в указі Катерини ІІ від 10 лютого 1784 року. Назва населеного пункту виникла від слова «Дженіче», що в перекладі з тюркського означає «тонкий». З 1872 року паралельно існували дві назви міста: Генічеськ та Усть – Азовське. У 1903 році Генічеськ отримав статус міста. З 1932 – 1944 роках місто відносилось до Дніпропетровської, а потім до Запорізької областей. Із 1944 року Генічеськ увійшов до складу Херсонської області.
   У різні часи Генічеськ відвідували відомі люди:
        Геродот - батько історії, відвідав Неонтихос (Генічеськ) у 445році до н.е.
        Гіппократ – батько медицини.
        Апостол Андрій  Первозванний.
        Роксолана – Хурем знаходилась у підземних казематах фортеці Чені-Шкє.
        Суворов Олександр – полководець.
        Потьомкін Г. А. був у Генічеську у 1783році.
        Відомий Костя – рибалка, онук Генічеського рибалки Ніколаєнко.
        Чехов А. П. – письменник.
        Ковпак С. А. – перший військовий комісар Генічеського району.
        Сімонов К. М. – письменник.
         Конюхов Ф. – мореходець та мандрівник.
           Смірнова Т. М. – астроном,  доктор наук,  генічанка.  Відкрила астероїд № 2093 і присвоїла йому назву «Генічеськ».
         Генічеськ – районний центр, розташований на північно-західному узбережжі Азовського моря, на березі Тонкої протоки, яка з’єднує море із затокою Сиваш. Місто знаходиться на відстані 216км. від обласного центру і 12км. від магістралі Харків – Сімферополь. У ньому є однойменна ж/д станція. Населення міста складає  22,5 тис. чол.
      На території Генічеського району розташовано 16 сільських рад, та 2 селищних, до складу яких входять 45 сіл з населенням 41167 чол. У районі функціонують 25 шкіл, 20 дошкільних установ і 4 позашкільних, 3  ВТНЗ, медичне училище, та філія Херсонського НТУ.
     Центральна районна лікарня з поліклінікою та стаціонаром на 250 ліжок,  4 амбулаторії та 14 ФАПов. У культурній сфері функціонують 24 бібліотеки з книжковим фондом 268150 екз., 12 сільських ДК, 8 клубів і 1 РДК, краєзнавчий музей.
     Виходять у друк 2 районні газети: «Приазовська правда» та «Вісник Приазовя» з тижневим тиражем 10 тис прим.
    Нещодавно на території міста функціонували: машинобудівний завод, прядильно-ткацька фабрика, масло-сир завод, рибоконсервний завод «Меотіда», комбінат побутового обслуговування «Славутич», цегельний завод, завод залізо-бетонних конструкцій, виноробний завод.
     Генічеський район сільськогосподарчий. Успішно працюють: агрофірма «Шевченко» (створена у 1930 році), ООО «Дніпро» (спеціалізується на садівництві та овочівництві), ЧСП «Новогригорівскій» (займається свинарництвом) та інші фермерські господарства.
        У районі є 3 елеватора для зберігання зерна.
    Справжня перлина району – коса Арабатська стрілка.  ЇЇ береги омиваються з однієї сторони теплими водами Азовського моря, а з іншої -водами Сиваша. На її території розташовано: 31база відпочинку, 9 пансіонатів, 10 дитячих оздоровчих закладів, а також знайдено джерело з унікальними термальними водами. Працює оздоровчий комплекс Козявкіна В. І. для лікування дітей з ДЦП. У селі Стрілкове відкрито родовище природного газу, який використовують мешканці міста.

    Неподалік від міста розташована заповідна зона -  о.Бірючій, який витягнувся в море  полуострівною косою на 40 км.  Тут ведуться наукові роботи по збереженню унікальної флори і фауни району.Вас вітає команда Генічеського району "ПрофіFirst"


Звернення учасників
інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді
"ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє"

Юні друзі!
     Звертаючись до нашої молоді, ми направляємо свої щирі слова й почуття... Ви знаходитесь на порозі прекрасної пори - юності. Уже не діти, але ще й не дорослі. Життя відкривається для вас новим, чистим, білим аркушем.
        Що саме ви напишите на ньому? Який слід залишите?
Сподіваємось, що зробите правильний вибір майбутньої професії. Обираючи професію чи то медика-масажиста, чи то кухаря, чи то кондитера, чи то екскурсовода, ви маєте пам'ятати, що перш за все, кожен з вас - неповторна особистість! 
        Бажаємо вам, щоб здійснилися усі ваші заповітні мрії, щоб ви обрали для себе гарну професію. Але де б ви не працювали, любіть свій край, свій народ та своєю невтомною працею примножуйте  багатства своєї Вітчизни!
       Учіться не гаяти марно жодної хвилини. Нехай кожна мить дає вам щось нове, потрібне, корисне.
        Ми впевнені : кожен із вас обере собі правильний шлях 
і пройде гідно на ньому.
Хтось відкриває для нас нові зорі,
Хтось шукає нові закони.
Бороздить хтось моря, океани,
Хтось пильнує сірі екрани.
Сорти пшениці виводить учений,
А хтось малює світ наш зелений.
Комусь до вподоби в житті мандрувати,
А хтось ще не вирішив, ким йому стати.
То математика вже до вподоби, 
То бактерії і мікроби.
Раптом англійська престижною стала - 
Усе. Визначайся...
Справ у вас багато
Треба гарно вчитись,
Щоб розуму набратись і корисним стать.
Дбати про Вкраїну, нашуБатьківщину,
Мріями й ділами до зірок дістать!